Lokasyon
Taşpazar, 852. Sk. No:11A, 68100 Aksaray Merkez/Aksaray
İlk Yardım Eğitimi

İLKYARDIM

Bünyemizde bulunan 3 İlkyardım Eğitmenimiz ile İlk yardım eğitiminin de en kalitelisine ulaşmanızı sağlamaktayız. İşletmeler tehlike sınıflarına göre belirli sayıda İlk yardımcı personel bulundurma zorunluluğundadır. Az tehlikeli iş yerlerinde 20 kişide 1 kişi, Tehlikeli İş yerlerinde 15 kişide 1 kişi, Çok tehlikeli iş yerlerinde 10 kişide 1 olmak üzere ilk yardımcı personel bulundurulmalıdır.

Temel İlkyardım Eğitimi

Eğitim süresi: 16 saattir (2 gün) Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sınav yapılmakta, katılımcılara  ‘Temel İlkyardım Eğitim Sertifikası’ ve ilkyardımcı kimlik kartı verilmektedir. Temel İlkyardım eğitimi, 16 saatlik program 2 gün (8+8 saat) olarak uygulanmaktadır.

Grupların talebi doğrultusunda eğitim;

Eğitimler, etkin olabilmesi için her 10 katılımcı için 1 eğitmen düşecek şekilde verilmekte ve öğrenimi kolaylaştırmak amacıyla interaktif olarak örnek olaylar gösterilerek anlatılmakta, her katılımcının eğitim materyalleri üzerinde uygulama yaparak öğrenmesi sağlanmaktadır. Eğitimde kullanılan materyaller (manken, sargı bezi, atel vb.)  Bir OSGB tarafından temin edilmektedir.